CEVRO Institut přednáška Joshua Faudem

od: 26. 11. 2015 | do: 26. 11. 2015
čas: 17:30 | místo: CEVRO Institut, Jungmanova 17, Praha 1

Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) a nakladatelství Aligier Vás zvou na veřejné setkání, jež se uskuteční za účasti Joshuy Faudema, dokumentaristy, spoluautora komiksové knihy Mike´s Place a svědka atentátu v Tel Avivu v roce 2003. Akce se uskuteční 26. listopadu od 17:30 v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Akci nazvanou „Mike´s Place: láska, blues a teror v Tel Avivu 2003“ zahájí Alexandr Vondra, ředitel PCTR a bývalý ministr obrany a zahraničí ČR. Dále ji bude moderovat Jiří  Š. Cieslar z vysoké školy CEVRO Institut. V průběhu akce se můžete těšit na dokumentární film, Blues by The Beach, dle kterého publikace vznikla.

Setkání bude zakončeno autogramiádou knihy Mike´s Place (nové české vydání) a číší vína. Pracovním jazykem je angličtina.

 

http://www.cevroinstitut.cz/cs/akce/mikes-place-laska-blues-a-teror-v-tel-avivu-2003-verejna-akce/

V barech MIKE’S PLACE platí jedno pravidlo: 

Za žádných okolností nemluvit o politice ani o náboženství. V tomhle bluesovém baru na telavivské pláži se potkává pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Každý si tady může dát pivo a zapomenout na konflikt, který se odehrává venku. Tak to alespoň chtějí Jack a Joshua vylíčit ve svém dokumentárním filmu. Necelý měsíc po začátku natáčení se však bar Mike’s Place stává terčem teroristického útoku. Jack, Joshua a celá rodina, kterou Mike’s Place tvoří, se s tragédií umí vyrovnat jen jediným způsobem – nechají kameru běžet dál.

OBJEDNAT PROHLÉDNOUT