Koren Shadmi

Koren Shadmi je ilustrátor a karikaturista. Jeho grafické romány vyšly ve Francii, Itálii, Španělsku, Izraeli a USA. Za své ilustrace obdržel několik ocenění od Asociace ilustrátorů (Society of Illustrators) a Charles Burns zařadil jeho práce do své antologie Nejlepší americké komiksy roku2009 (The Best American Comics 2009).

 

 

Zde je popsán příběh vzniku komiksu MIKE'S PLACE.

 

 

 

“Working on ‘Mike’s Place’ was like a prolonged visit to the homeland after a very, very long absence. Every line I drew brought back memories of life in Israel. The contradictions and complexities and beauty of this unique place all came back to life for me, and hopefully will come alive for the readers of the book.”

Koren Shadmi

New Youk

http://korenshadmi.com/

 

http://us.macmillan.com/author/korenshadmi

V barech MIKE’S PLACE platí jedno pravidlo: 

Za žádných okolností nemluvit o politice ani o náboženství. V tomhle bluesovém baru na telavivské pláži se potkává pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Každý si tady může dát pivo a zapomenout na konflikt, který se odehrává venku. Tak to alespoň chtějí Jack a Joshua vylíčit ve svém dokumentárním filmu. Necelý měsíc po začátku natáčení se však bar Mike’s Place stává terčem teroristického útoku. Jack, Joshua a celá rodina, kterou Mike’s Place tvoří, se s tragédií umí vyrovnat jen jediným způsobem – nechají kameru běžet dál.

OBJEDNAT PROHLÉDNOUT