Film Blues by the Beach od Joshua Faudem - NTkino

od: 27. 11. 2015 | do: 27. 11. 2015
čas: 20:15 | místo: Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6

Blues na pláži

Joshua Faudem (IL/USA), dokumentární film, Blues na pláži, USA, 2004, 75 min.

Bar Mike's Place v Tel Avivu byl známý jako oáza živé muziky a multikulturní přátelské atmosféry. Během druhé intifády na něj však byl spáchán teroristický útok, který za sebou zanechal tři mrtvé a padesát zraněných. Shodou okolností zrovna v té době o baru natáčel dokument izraelský absolvent pražské FAMU Joshua Faudem. Kamera tak zachytila dny předcházející útoku, samotnou tragickou událost i týdny poté, kdy celý tým Mike's Place usiluje o obnovení původní atmosféry baru. Vzniklý dokument Blues na pláži sbíral ocenění po celém světě a vy máte možnost ho vidět v pátek 27. 11. ve 20.15 hod. v rámci NTKino.
 

Kdy:  27. listopadu 2015 ve 20.15
Kde: Ballingův sál NTK
Vstup: zdarma  

Doprovodný program:
V 19:00 v Café Prostoru_ představení grafického románu Mike's Place: Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu. Kniha, která se řadí k populárnímu žánru autobiografického komiksu, vznikla z Joshuovy potřeby překonat trauma pomocí dlouhodobého tvůrčího procesu. Zobrazuje příběhy jednotlivých aktérů - obětí i atentátníků, i širší kontext celé události. Vyšla za vynikajících ohlasů na jaře 2015 v USA, v České republice a v dalších zemích.

Joshua Faudem je americko-izraelský dokumentarista, absolvent pražské FAMU. Natočil, produkoval a režíroval řadu výraznýchdokumentárních snímků a televizních pořadů v Izraeli, Evropě a Severní Americe. Je režisérem oceňovaného dokumentu Blues na pláži (Blues by the Beach).

 

https://www.techlib.cz/cs/83398-27-11-blues-na-plazi

V barech MIKE’S PLACE platí jedno pravidlo: 

Za žádných okolností nemluvit o politice ani o náboženství. V tomhle bluesovém baru na telavivské pláži se potkává pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Každý si tady může dát pivo a zapomenout na konflikt, který se odehrává venku. Tak to alespoň chtějí Jack a Joshua vylíčit ve svém dokumentárním filmu. Necelý měsíc po začátku natáčení se však bar Mike’s Place stává terčem teroristického útoku. Jack, Joshua a celá rodina, kterou Mike’s Place tvoří, se s tragédií umí vyrovnat jen jediným způsobem – nechají kameru běžet dál.

OBJEDNAT PROHLÉDNOUT