Jack Baxter

Jack Baxter je newyorský filmař a novinář na volné noze. Napsal, produkoval a režíroval kontroverzní a kritikou uznávaný film Bratr ministr: atentát na Malcolma X (Brother Minister: The Assassination of Malcolm X). Se svou ženou Fran Strauss-Baxterovou jsou koproducenty snímku Blues na pláži (Blues by the Beach), jenž získal několik významných ocenění.

 

Jack Baxter

 

Na fotce jsou Jack Baxter, vlevo a Jshua Faudem, vpravo.

 

"My hope is that MIKE'S PLACE reaches a worldwide audience, and that its story of fate and survival and love transcend the barriers that keep peoples apart."

 

“I wanted to write a firsthand account based on my experience of an infamous suicide bombing and through it show the convergence of personal stories of survival with historical events. My hope is that readers of ‘Mike’s Place’ can have a better understanding of the modern-day Middle East and the nature and ramifications of international terrorism.”

 

 

Jack Baxter

New York City

V barech MIKE’S PLACE platí jedno pravidlo: 

Za žádných okolností nemluvit o politice ani o náboženství. V tomhle bluesovém baru na telavivské pláži se potkává pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa. Každý si tady může dát pivo a zapomenout na konflikt, který se odehrává venku. Tak to alespoň chtějí Jack a Joshua vylíčit ve svém dokumentárním filmu. Necelý měsíc po začátku natáčení se však bar Mike’s Place stává terčem teroristického útoku. Jack, Joshua a celá rodina, kterou Mike’s Place tvoří, se s tragédií umí vyrovnat jen jediným způsobem – nechají kameru běžet dál.

OBJEDNAT PROHLÉDNOUT